Ki ne szeretné magát megmérettetni, ki ne szeretne a legjobbak között végezni, vagy még inkább nyerni… És egy antológiában vagy irodalmi honlapon viszontlátni az írásait, novelláit… Felemelő érzés.
Még az is, ha „csak” a továbbjutás sikerül az első/második fordulóba – mert az is bátorítás és megerősítés: jó úton jársz, hiszen az írásoddal érdemben, elismerően foglalkozott egy szakmai zsűri.
De az is igaz, a rostálva bíráló zsűri – már ha értékeli a beküldött írásodat – mindig vigyáz arra, hogy meglátásai inkább bátorítóak legyenek, sem mint kritikusak. Ez a zsűri dolga, nem pedig az, hogy részletesen kifejtse, miért nem kerülhetett a beküldött novella a legjobbak közé… Így aztán, a kudarcból az író valójában nem tanul sokat, és nem is profitál. És nem érti, ha kapott dicsérő szavakat, miért nem jutott tovább…
Az Íróműhely pályázatfelkészítő kurzusa épp azoknak akar segíteni, akik tudni is akarják, mi az, ami működi, és mi az, ami nem az történetükben, hogyan írhatják, gondolhatják újra, hogy eséllyel pályázhassak.
Hogyan segítünk?
1. Jelentkezéskor küldd el a pályázatra szánt írásodat-írásaidat /mesédet, novelládat. És megnézzük, alapvetően érett-e már az írásod arra, hogy elküld valamely pályázatra…
Ez eddig nem kerül semmibe.
Az elküldött írásod terjedelme ne haladja meg a 30 000 karaktert. (A pályázatok maximum ekkora összterjedelmű pályaműveket fogadnak be.) De többnyire rövidebb terjedelmet határoznak meg.
2. Ha az írásodat elég érettnek érezzük, ha alkalmas arra, hogy egy pályázaton eséllyel részt vehessen – és ezt megírjuk neked – akkor az írásodat tartalmi, szerkezeti, stilisztikai szempontok szerint elemezzük – ezen szempontok alapján teszünk javaslatot a módosításokra és korrekciókra.
3. Természetesen a korrekcióidat, változtatásaidat is elküldheted, és azt is megbeszéljük – tehát ez egy többfordulós közös munka.
4. Amennyiben tudod már, melyik pályázatra szánod az írásaidat, úgy azt is ellenőrizzük közösen, hogy megfelel-e a kiírási és beküldési szempontoknak, követelményeknek.
Mentoráltak írták:
“A zongorista című novellám az év tavaszán elnyerte a Magyar Irodalmi Ház: Születés című
novellaíró pályázatának első helyezését.” / Sz. Csilla
“Azért írok most Önnek, mert a Könnycsepptörénet c. írásomat elküldtem a Radír pályázatra, és
beválogatták abba az ötven írásba, amely november végén egy antológiában megjelenik.Én nagyon
örülök neki, és meg szeretném köszönni, hogy bátorított az írásra.” / B. Erika
“ Mindent, de mindent köszönök. A novellám októberben megjelenik a legjobb 12 között a 100 szó Budapestről gyűjteményes antológiában. Eszméletlenül boldog vagyok.”/ K. Éva
"...harmadik lettem, bekerültem az Antológiába! Köszönöm a segítségét, sokat tanultam. / R.
Ildikó